Tropem van Eycka i innych geniuszy

Home » Tropem van Eycka i innych geniuszy
Wyprawa autokarowa
Data: 05 – 10 września 2025 | piątek – środa
Długość: 6 dni, 5 noclegów
Cena: w przygotowaniu
Grupa: minimalna 20 osób

WYPRAWA W PRZYGOTOWANIU

Belgia to kraj, który skrywa nieocenione skarby sztuki flamandzkiej, a odwiedzenie tamtejszych muzeów daje wyjątkową okazję do obcowania z dziełami wielkich mistrzów malarstwa.

3 najważniejsze muzea sztuk pięknych

W sercu Antwerpii, w Królewskim Muzeum Sztuk Pięknych, malarstwo Rubensa wciąż emanuje barokowym majestatem, a jego obrazy tętnią energią i pasją. W Rubenshuis, domu i pracowni mistrza, można poczuć ducha artysty, który żył w tej przestrzeni, tworząc dzieła pełne światła i ekspresji.

W Brukseli, Królewskie Muzea Sztuk Pięknych to skarbnica flamandzkiego malarstwa, w której dzieła Jana van Eycka i Rogiera van der Weydena przenoszą do świata pełnego szczegółów, gdzie każda postać jest niemal namacalna.

Z kolei Muzeum Memlinga w Brugii przenosi w czas renesansowych subtelności, gdzie obrazy Hansa Memlinga opowiadają historie o miłości, poświęceniu i nadziei. Te trzy miasta – Antwerpia, Bruksela i Brugia – to flamandzki tryptyk, w którym malarstwo staje się żywą opowieścią o pięknie, historii i ludzkim duchu.

Te trzy miasta, z ich muzeami pełnymi skarbów, tworzą niejako flamandzki tryptyk – pełen barw, historii i duszy. W Antwerpii, Brukseli i Brugii każdy kąt skrywa jakąś tajemnicę, a każde dzieło malowane pędzlem mistrza to jak krok w głąb nieodkrytej jeszcze przestrzeni, gdzie czas płynie wolniej, a piękno zatrzymuje się w chwili.

Ukryte skarby i zakamarki

Oczywiście, jak zawsze na Wyprawach ze Sztuką, dotrzemy w jeszcze do wielu innych magicznych miejsc, niemal żywcem wyjętych z flamandzkich arcydzieł.

Zaprasza Paweł Bień, Muzealnik, Kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie, Poeta, Dziennikarz. Autorką trasy zwiedzania jest Monika Wałkowska.


Wyprawa w przygotowaniu

Koszty

CENA ZAWIERA – SZCZEGÓŁY W PRZYGOTOWANIU

  1. autorski wybór wystaw, muzeów i obiektów Pawła Bienia
  2. opracowanie unikatowej trasy zwiedzania przez pilotkę Monikę Wałkowską
  3. 90 minutowy wykład wprowadzający online eksperta
  4. opiekę merytoryczną: tam, gdzie to możliwe – oprowadzania i komentarze do wystaw Pawła Bienia
  5. opiekę pilotki wycieczek Moniki Wałkowskiej w trakcie pobytu
  6. transfery autokarem LUX z możliwością prezentacji multimedialnych
  7. 2-kierowców na całej trasie
  8. noclegi w pokojach 2-osobowych (lub 1-osobowych za dopłatą)
  9. śniadania w formie bufetu
  10. 1 wspólna kolacja dla wszystkich uczestników
  11. indywidualny zestaw słuchawkowy tour-guide
  12. pełne ubezpieczenie na cały okres pobytu (min. koszty leczenia do 40 000 000 PLN) KL, NNW, bagaż
  13. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY – W PRZYGOTOWANIU

  • Pracujemy nad szczegółami i wyceną
  • Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE – W PRZYGOTOWANIU

  • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w EUR w trakcie wyprawy. Wybrane wstępy będą OBOWIĄZKOWE, w związku z koniecznością zakupów biletów z wyprzedzeniem
  • Posiłki poza śniadaniem. Program kształtujemy tak, by w porze lunchowej można było zjeść w muzealnych restauracjach, a wieczorem w hotelu lub okolicy. Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników
  • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych. Osoby zainteresowane, prosimy o mail na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

PŁATNOŚCI – W PRZYGOTOWANIU

  1. Zaliczka – płatna do 3. dni od wysłania rezerwacji  + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego
  2. II rata – płatna 7 dni po potwierdzeniu Wyprawy i otrzymaniu umowy
  3. III rata będzie płatna na 30 dni przed rozpoczęciem Wyprawy
  4. Potwierdzenie Wyprawy przesyłamy mailowo uczestnikom, którzy po otwarciu rezerwacji, wpłacą zaliczkę

  • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
  • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO nr licencji 2433

Rezygnacja

Rezygnacja w ramach zapisów wstępnych jest bezkosztowa.


Po wpłaceniu zaliczki i otrzymaniu maila z potwierdzeniem wyprawy, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Osoby zainteresowane wcześniejszym wglądem w warunki ubezpieczenia prosimy o wiadomość na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Wstępna Rezerwacja

Jeśli udział biorą 2 osoby razem (lub więcej), prosimy wypełnić rezerwację dla każdego z osobna.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO NIP: 1231056797, wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2433, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o mail na adres kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Wypełnij formularz

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia ze stron muzeów, Wikimedia i Wkipedia Commons, ze zbiorów własnych

W ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na uniwersytetach Wrocławskim (2016) i Warszawskim (2018) ukończył z wyróżnieniem historię sztuki i kulturoznawstwo. Uhonorowany kilkunastoma nagrodami autor książki poetyckiej „Światłoczułość” (Łódź 2021) kilkudziesięciu tekstów popularno-naukowych, relacji z muzealnych podróży, programów towarzyszących wystawom, popularyzatorskich materiałów wideo i podcastów. Na co dzień adiunkt w Muzeum Narodowym w Warszawie, w latach 2016-2021 związany z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Regularnie publikuje teksty o malarstwie na portalu Niezłasztuka.net, prowadzi autorski cykl „Słuchanie obrazów” na łamach „Ruchu Muzycznego”, zaś w kwartalniku „Karkonosze” od siedmiu lat pisze o kulturze Sudetów Zachodnich. Wygłaszał wykłady na zaproszenie m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Muzeum Narodowego w Warszawie, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Biur Wystaw Artystycznych i licznych fundacji. Miłość do sztuk pięknych i poezji łączy z pasją do muzyki, którą amatorsko uprawia, sięgając po skrzypce lub siadając przy fortepianie.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights