O nas

Kim jesteśmy?

Akademia Kultury Sp. z o.o.
ul. Juliana Smulikowskiego 2/5
00-389 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
NIP 525 280 51 19 / KRS 0000812489 / REGON: 384 703 899

Nasze Wyprawy organizuje licencjonowane biuro podróży Traveliko prowadzone przez p. Marcina Wódkę.
NIP 1231056797
Gwarancja ubezpieczeniowa
Zaświadczenie o wpisie do rejestru organizatorów turystyki.

 

Co robimy

Projektujemy autorskie i niepowtarzalne wyjazdy z ekspertami: do muzeów, na wystawy czasowe, koncerty muzyki klasycznej, spektakle operowe.

Nie jesteśmy biurem podróży. Nie organizujemy masowych wycieczek krajoznawczych.

Przy każdej Wyprawie współpracujemy z wybranym do projektu licencjonowanym touroperatorem, który zapewnia indywidualne podejście, bezpieczeństwo i profesjonalizm.

Dla kogo

Dla miłośników sztuki i kultury, którzy namiętnie eksplorują muzea, uczestniczą w wystawach, korzystają z kuratorskich oprowadzeń, słuchają wykładów z historii sztuki i uczestniczą w koncertach.

Dla tych, dla których sztuka stanowi źródło głębokiego relaksu, inspiracji do życia, zastrzyku energii i źródła nieustającej radości. Dla osób, które, zagubione w oglądaniu dzieł sztuki, zapominają o otaczającym ich świecie…

Na naszych wyprawach poświęcamy aż 80% czasu na eksplorację wystaw i muzeów.

Choć wieczorem jesteśmy zmęczeni, to euforia wypełnia nasze zmysły i pozostawia niezapomniane wrażenia.

Czym to się różni od innych ofert

Nasza specjalność, to:

– Ścisła współpraca między ekspertem (historykiem sztuki) a pilotem turystyki, co gwarantuje unikalne doświadczenie i głębsze zrozumienie tematu każdej Wyprawy.

– Wyjątkowość wypraw podkreślana jest przez obecność eksperta, który prowadzi multimedialne wykłady na temat sztuki, muzyki lub architektury, co dodaje głębi i kontekstu zwiedzanym miejscom.
– Indywidualność każdej Wyprawy, która jest niepowtarzalna, zapewniając uczestnikom wyjątkowe doświadczenia i odkrycia.

Monika Wałkowska

O mojej pasji świadczy unikalne archiwum Wypraw.

Porywa mnie każda nowa idea i każde wydarzenie, które może być pretekstem do zorganizowania kolejnej niepowtarzalnej Wyprawy ze Sztuką. Moi przyjaciele mówią o mnie, iż jestem kreatywnym i logistycznym sercem Wypraw. Uwielbiam pracować z ludźmi, wspólnie odkrywać i cieszyć się z wyjątkowych chwil. Kocham kreować rzeczywistość!

Inspiracje do wypraw pojawiają się w mojej głowie lub ekspertów. Potem wspólnie łączymy fragmenty naszych pomysłów w szkic, który staje się przemyślaną, dopracowaną organizacyjnie trasą kolejnej Wyprawy.

W planie uwzględniam nie tylko poszczególne obiekty, komfortowe hotele i serwujące pyszności restauracje, ale przede wszystkim odpowiedni czas na wprowadzające w kolejne zagadnienia wykłady eksperta w autokarze, czas na komfortowe obcowanie ze sztuką czy przestrzeń na delektowanie się atmosferą we foyer przed koncertem lub operą.

Podczas wyprawy każdy moment ma znaczenie i liczy się każdy szczegół, ale też zawsze jest przestrzeń na improwizację, kiedy wydarza się coś wyjątkowego! Staram się, aby dla uczestników każda kolejna Wyprawa ze Sztuką była unikatowym wspomnieniem na całe życie!

Monika Ostoja-Ciemny Wyprawy ze Sztuką

Monika Ostoja-Ciemny

Propagowanie idei podróży ZA SZTUKĄ i DO SZTUKI jest dla mnie jak misja radości.

Współtworzenie Wypraw ze Sztuką to przeżycie samo w sobie. Czerpię radość na każdym etapie pracy: od narodzin pomysłu Wyprawy, aż do momentu gdy widzę w oczach uczestników zachwyt i emocje.

Wspieram wszystkie wybory programowe ekspertów, które sprawiają, iż Wyprawy są prawdziwie niepowtarzalne. Doglądam też kulinarnych smaczków, wszakże Art Culinaire to integralna część kultury i mój osobisty konik.

Moją domeną w projekcie jest sieć. Dbam o stronę Wypraw ze Sztuką, przygotowuję zapisy i wszystkie docierające do Państwa newslettery.  Organizuję spotkania online z ekspertami wypraw. Robię fotorelacje i publikuję treści w mediach społecznościowych.

Przemysław Głowacki

Przemysław Głowacki

Historyk Sztuki i współtwórca Wypraw ze Sztuką.

Wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzi cykle wykładów z historii sztuki w prestiżowych miejscach, takich jak Zamek Królewski w Warszawie. Prowadzi bloga artdone.pl, gdzie dzieli się relacjami z różnych wystaw.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights