Amerykańskie wojaże – Nowy Jork i Filadelfia

Home » Amerykańskie wojaże – Nowy Jork i Filadelfia

Wyprawa lotnicza: Warszawa – Nowy York – Filadelfia – Warszawa
Data: 30.09 – 06.10.2023 | Sobota – Piątek
Długość: 7 dni, 5 noclegów
Cena
Grupa minimalna: 25 osób

WYPRAWA POTWIERDZONA

Zaproszenie

Czy wyjazd do Nowego Jorku to wciąż jeszcze marzenie czy już realna możliwość codzienna? My wierzymy w marzenia, więc jeśli ktoś jeszcze marzy, by pojechać do Nowego Jorku, to gorąco zapraszamy?

Będą wieżowce, korki na ulicach, różnorodny tłum ludzi, postaci zastygłych w pomnikach i rzędy obrazów, które czekają na nasze spojrzenie i zachwyty. Muzea i galerie są naszym głównym celem, w nich nasze serce bije radośniej, więc proszę przygotować sobie odpowiednio dużo miejsca na fotografie. Bogactwo doznań przed nami! Dokąd dotrzemy?

Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, Whitney Museum of American Art, Brooklyn Museum of Art

To tylko początek wyliczanki nowojorskiej. Zapewniamy, że będzie dużo i bardzo intensywnie, bo przecież Nowy Jork jest od zarania miastem kipiącym energią i intensywnością zdarzeń, o czym się zresztą przekonamy w trakcie spaceru z lokalną przewodniczką.

By nieco ochłonąć, wyjedziemy na moment do Filadelfii i jej głównych muzeów. Ciekawe, jakie emocje wzbudzi w Państwu to miasto i jego skarby? J

Czy zatem gotowi Państwo na spełnianie marzeń? Realizacja marzeń jest naszą pasją – więc zapraszamy do kreowania wspólnie naszego programu. Lojalnie uprzedzamy, to będzie wymagająca wyprawa, ale jeszcze kilka miesięcy na przygotowanie się przed nami… zatem zapraszamy dugi raz w 10.letniej historii Wypraw ze Sztuką do Nowego Jorku i może warto tym razem z możliwości skorzystać, bo kiedy kolejny raz pojedziemy …hm tego naprawdę dzisiaj nie wiemy…

Więcej o Wyprawie

Program dzień po dniu

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

artdone.pl

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. wykład wprowadzający online Przemysława Głowackiego
 2. opiekę merytoryczną Przemysława Głowackiego w trakcie całego pobytu
 3. opiekę pilotki wycieczek w trakcie pobytu
 4. przelot samolotem do/z USA zgodnie z powyższym rozkładem. Podane godziny są godzinami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie.
 5. 5-noclegów w 3- lub 4-gwiazdkowym hotelu w pokojach 2-osobowych w Nowym Jorku (Manhattan)
 6. Śniadania zgodne z liczbą noclegów
 7. transfer lotnisko Nowy Jork – hotel Nowy Jork – lotnisko Nowy Jork
 8. autokar na jednodniowy wyjazd Nowy Jork – Filadelfia – Nowy Jork
 9. pełne ubezpieczenie na cały okres pobytu (min. KL 250 000 EUR, NNW, bagaż) dla każdego uczestnika zależnie od wykupionej opcji
 10. podatek hotelowy w Nowym Jorku
 11. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 25 – 30 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 25 osób
 • Wstępna cena dla grupy 30 os. – 14 590 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 25 os. – 15 900 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 3390 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością, większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Będziemy przesyłali zainteresowanym ankietę do wypełnienia. Orientacyjnie około 250 USD. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w dolarach od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
 • Taksa klimatyczna płatna w hotelu w Nowym Jorku ok. 4,50 USD za noc
 • Dopłata do pokoju SGL – 3390 PLN
 • Ewentualne napiwki za wnoszenie bagaży
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny (jeśli byłby konieczne). Szczegółowych informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyz.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Płatności

 1. Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 4000 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL – 3390 PLN.  
 2. Potwierdzenie realizacji wyprawy prześlemy mailowo do 5.05.2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę.
 3. Wysokość 2. raty w kwocie 6000 PLN płatna do 30.05.2023
 4. Wysokość 3. raty zależna jest od wielkości grupy – płatna po potwierdzeniu wyprawy do 26.08.2023

 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT

Rezygnacja

Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem wyprawy, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyz.pl

Rezerwacja

Wyprawę potwierdzimy mailowo do 5 maja 2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę. 

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyz.pl

Wypełnij rezerwację

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights