Wyprawa lotnicza: Warszawa – Waszyngton – ( Baltimore ) – Filadelfia- Nowy York –  Warszawa
Data: 26.09 – 06.10.2023 | Wtorek – Piątek
Długość: 11 dni, 9 noclegów
Cena
Wyprawa jest potwierdzona

WYPRAWA POTWIERDZONA

Zaproszenie

Stany Zjednoczone to fascynujący kraj, a jego muzea wypełnione są wspaniałymi dziełami sztuki. Już raz udało się nam tam pojechać, kolejne plany odsunęła w czasie pandemia, ale na ten rok przygotowaliśmy propozycję kolejnej wyprawy za Ocean.

Po raz pierwszy w naszej propozycji pojawia się Waszyngton z jego bogatymi muzeami, monumentalną architekturą i jedynym na świecie układem urbanistycznym. Chcemy też powtórnie wybrać się do Nowego Jorku, niekwestionowanej stolicy życia artystycznego. Stąd nasza oferta dwóch możliwych wariantów wyjazdu – można z nami pojechać do Nowego Jorku, Filadelfii i Waszyngtonu lub „tylko” do Nowego Jorku i Filadelfii [więcej o tej wyprawie tutaj]. Planujemy też wycieczkę fakultatywną do Baltimore.

Przygotowany program to wstępna wersja, będzie on jeszcze uzupełniany i modyfikowany. Jak zwykle w przypadku naszych wyjazdów można liczyć na więcej dodatkowych, atrakcyjnych punktów programu. Ważną częścią naszych wyjazdów są wystawy czasowe, które w amerykańskich muzeach są wyjątkowo ciekawe. Jeszcze nie wszystkie muzea zapowiedziały swój jesienny program, ale już wiemy, że w czasie naszej wyprawy będzie możliwość obejrzenia wystawy z okazji 50-lecia śmierci Pabla Picassa w słynnej MoMie oraz nowojorskiej odsłony wielkiej wystawy poświęconej przyjaźni Édouarda Maneta i Edgara Degasa. Obok muzeów i wystaw nie zabraknie też zwiedzania miast i ich najsłynniejszych monumentów.

Logistyczne przygotowanie amerykańskiego wyjazdu jest szczególnie trudne, a terminy rezerwacji hoteli i biletów lotniczych dość krótkie. Dlatego bardzo prosimy osoby zainteresowane o szybki kontakt, przynajmniej deklarację, że mogą być Państwo chętni na ten wyjazd. Koszty wyprawy są wysokie, szybkie potwierdzenie wszystkich rezerwacji jest gwarancją utrzymania proponowanej ceny. Zachęcamy, aby jak najszybciej zaplanowali sobie Państwo wycieczkę marzeń na zakończenie tegorocznych wakacji. Zapraszamy do wspólnego wojażowania po Ameryce!

Więcej o Wyprawie

Program dzień po dniu

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

artdone.pl

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. wykład wprowadzający online Przemysława Głowackiego
 2. opiekę merytoryczną Przemysława Głowackiego w trakcie całego pobytu
 3. opiekę pilotki wycieczek w trakcie pobytu
 4. przelot samolotem do/z USA zgodnie z powyższym rozkładem. Podane godziny są godzinami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie.
 5. 4-noclegi w 3- lub 4-gwiazdkowym hotelu w pokojach 2-osobowych w Waszyngtonie
 6. 5-noclegów w 3- lub 4-gwiazdkowym hotelu w pokojach 2-osobowych w Nowym Jorku (Manhattan)
 7. Śniadania zgodne z ilością noclegów
 8. transfer lotnisko Waszyngton/Baltimore – hotel Waszyngton
 9. transfer hotel Nowy Jork – lotnisko Nowy Jork
 10. przejazd pociągiem Waszyngton – Nowy Jork
 11. podatki w hotelach w Waszyngtonie oraz Nowym Jorku
 12. pełne ubezpieczenie na cały okres pobytu (min. KL 250 000 EUR, NNW, bagaż) dla każdego uczestnika zależnie od wykupionej opcji
 13. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 15 – 20 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 15 osób
 • Wstępna cena dla grupy 15 os. – 19 800 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 20 os. – 18 700 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 5990 PLN

WYPRAWA JEST POTWIERDZONA. Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością, większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Będziemy przesyłali zainteresowanym ankietę do wypełnienia. Orientacyjnie około 310 USD. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w dolarach od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
 • Taksa klimatyczna płatna w hotelu w Nowym Jorku ok. 4,50 USD za noc
 • Dopłata do pokoju SGL – 5990 PLN
 • Ewentualne napiwki za wnoszenie bagaży
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny (jeśli byłby konieczne). Szczegółowych informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyz.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Płatności

 1. Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 4000 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL – 5990 PLN. 
 2. Wysokość 2. raty w kwocie 6000 PLN płatna do 30.05.2023
 3. Wysokość 3. raty zależna jest od wielkości grupy – płatna po potwierdzeniu wyprawy do 26.08.2023

 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT

Rezygnacja

Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem wyprawy, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyz.pl

Rezerwacja

Wyprawa jest potwierdzona.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Wypełnij rezerwację

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia pochodzą z Wikimedia Commons

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights