Antonio Canova. Dotyk mistrza

Home » Antonio Canova. Dotyk mistrza
Wykład online
Data: 12 września 2023 | Wtorek godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatne spotkanie online, 

Antonio Canova. Dotyk mistrza

Wtorek – 12 września 2023 – godzina 20.00

Prowadzenie Przemysław Głowacki

Ekspert zaprasza

Zapraszamy na kolejne spotkanie online przed naszą wyprawą do Stanów Zjednoczonych.

W Waszyngtonie będziemy mieli okazję obejrzeć wystawę prac Antonia Canovy. Ten włoski mistrz klasycyzmu był już za życia uznawany za jednego z największych rzeźbiarzy. Do tej pory kojarzy się nam z nieskazitelnym pięknem antycznej tradycji i perfekcją gładko wypolerowanego marmuru.

Wystawa w Narodowej Galerii Sztuki jest jednak wyjątkowa, bo odsłania przed nami proces tworzenia arcydzieł, pokazuje nam rzeźbiarza przy pracy. Zanim powstały gotowe, marmurowe rzeźby, Canova tworzył ich szkice w glinie. Zachowało się ich tylko 60 i ponad połowę z nich można obecnie oglądać na wystawie. Jest to wydarzenie bez precedensu, ponieważ są to obiekty niezwykle kruche, a sprowadzone zostały z muzeów i kolekcji prywatnych z całego świata.

Na wykładzie będziemy mieli okazję poznać techniczne aspekty pracy w warsztacie Canovy, zaprezentowane obiekty odsłonią nam zupełnie nieznaną stronę jego talentu, pozwolą dosłownie i w przenośni zobaczyć dotyk mistrza.

Jak zawsze zapraszamy uczestników wyprawy Amerykańskie wojaże, ale też wszystkich zainteresowanych. Po wykładzie będzie okazja, aby zadać pytania związane z wyprawą do Stanów Zjednoczonych oraz innymi wyprawami.

Przykłady dzieł prezentowanych na wystawie w Waszyngtonie oraz omówionych na wykładzie można obejrzeć tutaj por. galeria Antonio Canova. Arcydzieła w glinie I

Zarejestruj się na wykład online

  • Wykład jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom*.
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights