Arcydzieła Muzeum Sztuki w Filadelfii

Home » Arcydzieła Muzeum Sztuki w Filadelfii
Wykład online
Data: 23 września 2023 | Sobota godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatne spotkanie online, 

Arcydzieła Muzeum Sztuki w Filadelfii

Sobota – 23 września 2023 – godzina 20.00

Prowadzenie Przemysław Głowacki

Ekspert zaprasza

Filadelfijskie Muzeum Sztuki to jedno z największych w Stanach Zjednoczonych, jego kolekcja liczy blisko ćwierć miliona obiektów.

Szczególnie znaczące są kolekcje sztuki amerykańskiej, azjatyckiej oraz nowoczesnej, ale przede wszystkim w zbiorach tego muzeum można znaleźć wyjątkowe przykłady sztuki europejskiej od czasów późnego średniowiecza aż do współczesności.

Wśród arcydzieł trzeba wymienić prace Jana van Eycka, Rogiera van der Weydena, Hieronima Boscha, El Greca, Petera Paula Rubensa, Rembrandta, Williama Turnera, Claude’a Moneta, Pierre’a Auguste’a Renoira, Mary Cassat, Winslowa Homera, Paula Cézanne’a, Marca Chagalla, Pabla Picassa czy Andy’ego Warhola.

Tutaj przechowywana jest jedna z wersji „Słoneczników” Vincenta van Gogha, a także najważniejsza na świecie kolekcja dzieł Marcela Duchampa. Philadelphia Museum of Art posiada też najwięcej, poza Paryżem, dzieł Auguste’a Rodina, któremu poświęcony jest specjalny oddział muzeum.

Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie tego wspaniałego muzeum. Dla uczestników naszej zbliżającej się wyprawy Amerykańskie wojaże będzie to przygotowanie do wycieczki do Filadelfii. Ale jak zwykle na nasze wykłady zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zarejestruj się na wykład online

  • Wykład jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom*.
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights