Dlaczego Aida się nie nudzi?

Home » Dlaczego Aida się nie nudzi?
Wykład online
Data: 28 kwietnia 2023 | Piątek godz. 19:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatne spotkanie online, 

Dlaczego Aida się nie nudzi

Piątek – 28 kwietnia 2023 – godzina 19.00

Prowadzenie Joanna Waloszek

Zaproszenie od ekspertki

Kolejny wykład z serii Wypraw z Muzyką skupi się na fenomenie opery Aida oraz jej powiązaniu z jubileuszową setną edycją festiwalu operowego Arena di Verona, którego gośćmi będziemy już w sierpniu podczas wyprawy Festiwal operowy Arena di Verona”

Giuseppe Verdi uważany jest za jednego z największych geniuszy operowych w historii. Jego muzyka łączyła elementy dramaturgii, emocji i przepychu, co wpłynęło na rozwój opery romantycznej. Jego dzieła są nie tylko technicznie doskonałe, ale też wysoce emocjonalne, co przyciąga słuchaczy do dziś. Verdi słynie z pięknych linii melodycznych swoich dzieł, które pozostają w pamięci długo po ich wysłuchaniu, również wśród odbiorców nie zajmujących się muzyką zawodowo.

Jego geniusz polegał na tym, że potrafił połączyć różne elementy, takie jak melodia, harmonia i dramaturgia, w sposób, który zachwycił słuchaczy i który inspirował kolejnych kompozytorów operowych. …Ale dlaczego właśnie Aida…?

Zarejestruj się na wykład online

  • Wykład jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom*.
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Zapraszamy serdecznie,
Joanna Waloszek i Wyprawy ze Sztuką

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Muzyka towarzyszy mi od zawsze. Fortepian to moja największa pasja.

Rozwijam się i kształcę niezmiennie od 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, w klasie fortepianu. Od wielu lat dzielę się też swoją pasją nauczając innych – nie tylko gry na instrumentach klawiszowych, ale także audycji muzycznych, teorii muzyki, kształcenia słuchu czy rytmiki. Uwielbiam działać wśród ludzi i dzielić się z nimi moją wiedzą i doświadczeniem.

Moje kwalifikacje potwierdza dyplom Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mam międzynarodowe uprawnienia do nauczania gry na fortepianie w oparciu o metodę Suzuki.

Poza muzyką fortepianową fascynuje mnie równie mocno opera i balet. Język ciała, obraz emocji wypływających z głosu, ruchu i muzyki, to osobna opowieść, do której Państwa serdecznie zapraszam.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights