Otwórz Okno na Współczesność!

Odkryj niezwykłe wydarzenia w Bazylei
podczas Targów Sztuki Art Basel. Wydarzenia, które warto poznać
Opowiada Joanna Kulis

Festiwal operowy Arena di Verona

Home » Festiwal operowy Arena di Verona

Festiwal operowy Arena di Verona

Wyprawa autokarowa: Warszawa – Werona – Vicenza – jezioro Garda – Warszawa
Data: 17.08 – 22.08.2023 | Czwartek – Wtorek
Długość: 6 dni, 5 noclegów
Cena

Do tej niezwykłej podróży zapraszają wspólnie Uczestnicy styczniowej wyprawy pt. „Muzyczna strona Saksonii” i jej autorka – Joanna Waloszek, która tak skradła serca uczestników, że w drodze powrotnej wymyślili plan wyprawy do Werony. Zatem zapraszamy!

Werona to miasto nie tylko najsłynniejszych nieszczęśliwych kochanków, ale również dom jednego z najciekawszych festiwali operowych – Arena di Verona. Tegoroczna edycja festiwalu należy do wyjątkowych, ponieważ jest to jego setna odsłona. Z tej okazji gospodarze zapraszają międzynarodową publiczność na powtórkę najbardziej udanych dzieł wystawianych w amfiteatrze od 1913 roku. Takiego wydarzenia nie możemy przegapić!

Podczas naszej wyprawy zobaczymy Aidę, Traviatę oraz spędzimy magiczny wieczór podziwiając na estradzie jednego z najsłynniejszych na świecie tenorów – Jonasa Kaufmanna. Całość zwieńczy sceneria jednego z najlepiej zachowanych starożytnych rzymskich amfiteatrów na świecie.

Oczywiście, nasze plany muzyczne uzupełnimy o piękne i ważne nie tylko dla melomanów miejsca: muzeum Arena Museo Opera, Piazza delle Erbe, Most Scaligero i okolice Castelvecchio.

Odwiedzimy również Bazylikę San Zeno Maggiore – kościół benedyktyński ze słynnym portalem zachodnim zbudowanym około 1138 roku oraz ołtarzem autorstwa Mantegni. Odnajdziemy renesansowy pałac Giusti z jego wspaniałymi ogrodami.

Program dzień po dniu

Dzień – czwartek – 17 sierpnia

  • Wyjazd autokarem z Warszawy
  • W trakcie podróży postój w ciekawym miejscu na trasie
  • Nocleg w okolicy granicy włoskiej

Dzień 2 – piątek – 18 sierpnia

  • Przyjazd do Werony, zwiedzanie miasta
  • Zwiedzimy kościół Sant’Anastasia
  • We wnętrzu świątyni zachowało się wiele wybitnych dzieł sztuki, z których najsłynniejszym jest fresk Pisanella. Warto wspomnieć, że kościół ten jest najważniejszym gotyckim zabytkiem architektury sakralnej miasta
  • Chętnych zapraszamy na zwiedzanie AMO – Arena Museo Opera, reszta grupy ma czas wolny
  • Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i posiłek

Spektakl o godz. 20:45 – „Aida” Giuseppe Verdiego – absolutna królowa Areny

Celeste Aida, forma divina” (Niebiańska Aido, bogini piękna) to niekwestionowany symbol Festiwalu Operowego od 1913 roku. Z okazji setnej edycji festiwalu wystawiona zostanie w nowej produkcji, czekającej na odkrycie przez miłośników opery z całego świata

Pośród słynnych włoskich nazwisk na scenie będziemy mieli przyjemność podziwiać także polskiego śpiewaka operowego (bas) Rafała Siwka, który specjalizuje się w interpretacjach ról verdiowskich, a w tym spektaklu wcieli się w rolę arcykapłana Ramfisa.

  • Dyrygent – Daniel Oren
  • Libretto – Antonio Ghislanzoni
  • Muzyka – Giuseppe Verdi

Dzień 3 – sobota – 19 sierpnia

  • Wybierzemy się ponownie na spacer po Weronie, przechodząc przez Piazza delle Erbe, Most Scaligero i okolice Castelvecchio. Odwiedzimy również Bazylikę San Zeno Maggiore – kościół benedyktyński ze słynnym portalem zachodnim zbudowanym około 1138 roku oraz ołtarzem autorstwa Mantegni.
  • Odnajdziemy renesansowy pałac Giusti i jego piękny ogród z panoramą na zabytkowe miasto
  • Czas na posiłek i odpoczynek w hotelu przed spektaklem
  • Spektakl o godz. 20:45 –  Traviata” Giuseppe Verdiego – czyli najczęściej wystawiana opera na świecie.

Ukochana opera wielu z naszych przyjaciół, która zdobywa serca publiczności na całym świecie niezmiennie od 1853 r. Na tegorocznym festiwalu zostanie wystawiona według koncepcji Franco Zeffirellego, z kostiumami Maurizio Millenottiego i scenografią Giuseppe Picone.

  • Dyrygent – Andrea Battistoni
  • Libretto – Francesco Maria Piave, na podstawie „La dame aux camélias” Alexandre’a Dumasa

Dzień 4 – niedziela – 20 sierpnia

Wybierzemy się na wycieczkę brzegiem jeziora Garda i z pewnością będzie czas relaks i skosztowanie włoskich specjałów. Powrót do hotelu i następnie wyjazd grup zainteresowanej na spektakl do Werony.

  • Wieczorny spektakl, godz. 21:00Naszą włoską ucztę muzyczną zwieńczy mistrzowski koncert  – Jonasa Kaufmanna.

Po sukcesach koncertu „Gala Event” w 2020 roku oraz „Aidy”, w której w 2022 roku wcielił się w rolę Radamésa, niemiecki gwiazdor (okrzyknięty „królem tenorów”) powróci do Areny 20 sierpnia, na nową noc wydarzeń, podczas której zinterpretuje trzy różne postaci operowe.

Z niecierpliwością oczekujemy, aż gospodarze wydarzenia uchylą rąbka tajemnicy odnośnie repertuaru tego koncertu.

Dzień 5 – poniedziałek – 21 sierpnia

Vicenza, miasto się sięgające swoją historią starożytności, z architekturą słynnego Andrea Palladio. Oto kilka przykładów z listy UNESCO – Basilica Palladiana i cały plac Piazza dei Signori z wysoką wieżą Torre della Bissara, stojącą tu na pewno co najmniej od 1172r.

Teatro Olimpico – ostatnia praca Andrei Palladio – przepiękny teatr, na potrzeby którego zaadoptowano stare budynki miejskiej twierdzy.

Loggia del Capitaniato, budynek służący władzom miejskim, wybudowany w 1572r. wg projektu Palladio, wzorowany na pałacu dożów w Wenecji.

Przejazd na nocleg do Czech.  

Dzień 6 – wtorek – 22 sierpnia

Przejazd autokarem do Polski. W drodze zwiedzanie miejsca muzycznie związanego z naszą Wyprawą. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Program szczegółowy jest zależny od wielkości zebranej grupy i będzie przekazany bezpośrednio zainteresowanym osobom.

Tę wyprawę realizujemy
z licencjonowanym biurem podróży 
TRAVELIKO”

Koszty

CENA ZAWIERA

  1. opiekę merytoryczną Joanny Waloszek – pianistki i edukatorki muzycznej – zobacz bio
  2. wykłady i wprowadzenia do spektakli przygotowane przez ekspertkę
  3. opiekę pilotki wycieczek
  4. Transport autokarowy z możliwością prezentacji multimedialnych podczas przejazdu na trasie Warszawa – Werona – Warszawa
  5. 2-kierowców na całej trasie przejazdu
  6. 5-noclegów w 3* hotelach w pokojach 2-osobowych, w tym:
    • 1 nocleg w okolicy granicy włoskiej
    • 3 noclegi w Weronie
    • 1 nocleg na terenie Czech
  7. 5 śniadań
  8. Indywidualny system audioguide
  9. podstawowe ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż). Ubezpieczenie nie obejmuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID.
  10. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

WSTĘPNE KOSZTY

  • Propozycja dla grupy 25 – 35 osób
  • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 25 osób
  • Wstępna cena dla grupy 25 – 5690 PLN
  • Wstępna cena dla grupy 35 – 5290 PLN
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1440 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

  • Bilety na spektakle operowe opery zależne od wyboru miejsca i terminu podjęcia decyzji – link do planu widowni
  • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 120 euro. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w EUR od chętnych na początku wycieczki.
  • Rezerwacja posiłkóprzez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
  • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce.

Płatności

  • Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1200 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL 1440 PLN. Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
  • 2. rata – 2 500 PLN plus wartość wybranych biletów. Otrzymasz od touroperatora przypomnienie z dokładną informacją.
  • 3. rata jest zależna od wielkości grupy. Termin płatności: 07.2023
  • Potwierdzenie wyprawy prześlemy mailowo do 21.06.2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę.
  • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników.
  • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży „TRAVELIKO”

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT.

Rezygnacja

Po mailowym potwierdzeniu wyjazdu, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego „Traveliko” marcin@wyprawyzesztuka.pl

Rezerwacja

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży, od którego – po potwierdzeniu realizacji wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Potwierdzenie wyprawy otrzymasz mailowo do 21.06.2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Wypełnij rezerwację

No Fields Found.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych, bloga artdone.pl oraz Wikipedia Commons / Open Source

Muzyka towarzyszy mi od zawsze. Fortepian to moja największa pasja.

Rozwijam się i kształcę niezmiennie od 12 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, w klasie fortepianu. Od wielu lat dzielę się też swoją pasją nauczając innych – nie tylko gry na instrumentach klawiszowych, ale także audycji muzycznych, teorii muzyki, kształcenia słuchu czy rytmiki. Uwielbiam działać wśród ludzi i dzielić się z nimi moją wiedzą i doświadczeniem.

Moje kwalifikacje potwierdza dyplom Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mam międzynarodowe uprawnienia do nauczania gry na fortepianie w oparciu o metodę Suzuki.

Poza muzyką fortepianową fascynuje mnie równie mocno opera i balet. Język ciała, obraz emocji wypływających z głosu, ruchu i muzyki, to osobna opowieść, do której Państwa serdecznie zapraszam.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights