Friedrich, Munch i północne Niemcy

Home » Friedrich, Munch i północne Niemcy

Friedrich, Munch i północne Niemcy

Wyprawa autokarowa: BrunszwikHildesheimEmdenBrema HamburgLubekaSchwerin PoczdamBerlin
Data: 01.01 – 07.01.2024 | Poniedziałek – Niedziela
Długość: 7 dni, 6 noclegów
Cena: od 5180 PLN
Grupa minimalna: 25 osób

WYPRAWA POTWIERDZONA

Zaproszenie od eksperta

Jak najlepiej rozpocząć Nowy Rok? Oczywiście, z Wyprawami ze Sztuką!

Już kilka razy zaprosiliśmy Państwa na wycieczkę, która rozpoczynała się w Nowy Rok. Nie inaczej ma być w 2024 roku. Kiedy tylko odeśpimy sylwestrowe zabawy ruszamy, aby delektować się sztuką.

Tym razem zapraszamy na zwiedzanie miast i muzeów na północy Niemiec. Głównym powodem naszej wyprawy jest retrospektywna wystawa Caspara Davida Friedricha zorganizowana w Hamburgu z okazji jego 250. urodzin. Będzie na niej można zobaczyć najsłynniejsze obrazy niemieckiego mistrza romantyzmu. W Hamburgu zobaczymy też świetne wystawy poświęcone kobietom-artystkom oraz historii reliefu, a także ekspozycje, których bohaterami będą Otto Dix i Cindy Sherman.

Pozostając w klimacie północnego malarstwa zapraszamy aż na dwie wystawy Edvarda Muncha, które równolegle zorganizowane są w Berlinie.

Po raz pierwszy dotrzemy też do Emden, gdzie obejrzymy dużą wystawę poświęconą ważnemu obecnie tematowi, czyli sztuce wykorzystującej tkaninę i włókno.

Nie zabraknie też innych miejsce, które zwiedzać będziemy po raz pierwszy. Zawitamy do Lubeki, Schwerin i Hildesheim. A to oczywiście nie koniec niespodzianek, które szykujemy na noworoczną wyprawę. Kolejne punkty programu będziemy jeszcze dodawać, jak zwykle atrakcji nie zabraknie.

Przez Niemcy zdarzało się nam już wielokrotnie przejeżdżać, tym razem uznaliśmy, że nie warto jechać dalej, tylko trzeba poznać dokładniej artystyczne skarby północnych Niemiec.

Zapraszamy na wspólną wyprawę po północnych zakamarkach Niemiec do jakich trudno dotrzeć samodzielnie. Naszym przewodnikiem  będzie Przemysław Głowacki.

Więcej o Wyprawie

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program dzień po dniu

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

artdone.pl

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. opieka merytoryczna: wykłady i wprowadzenia w trakcie podróży eksperta historyka sztuki Przemysława Głowackiego
 2. opiekę zawodowej pilotki
 3. transfery autokarem LUX z możliwością prezentacji multimedialnych podczas całej wyprawy
 4. 2-kierowców na całej trasie przejazdu
 5. 6-noclegów w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych w pokojach 2-osobowych:
  • 1 nocleg w okolicy Brunszwiku
  • 2 noclegi w Bremen
  • 2 noclegi w Hamburgu
  • 1 nocleg w Berlinie
 6. 6 śniadań
 7. podstawowe ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż). Ubezpieczenie nie obejmuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID
 8. opłaty drogowe oraz opłaty parkingowe
 9. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 10. system audioguide dla każdego uczestnika

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 25 – 40 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 25 osób
 • Wstępna cena dla grupy 40 os. – 5180 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 35 os. – 5320 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 25 os. – 5790 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1490 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

Płatności

 • Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 900 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego 1490 PLN  
 • Potwierdzenie realizacji wyprawy prześlemy mailowo do 12.11.2023. Jeśli wyprawa nie będzie realizowana, natychmiast po naszym mailu, otrzymasz zwrot zaliczki
 • Wysokość 2. raty2000 PLN Płatna po potwierdzeniu wyprawy
 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

KOSZTY DODATKOWE

 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów, przejazdów na komunikację miejską. Wysokość opłat jest zależna od Twoich wyborów (wystaw i obiektów), a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 260 EUR.
 • Opłaty za wstępy do rezerwowanych muzeów zostaną zebrane w EUR na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków – Istnieje możliwość rezerwacji posiłków przez pilota i zależy od ustaleń i zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona z uczestnikami przed wyjazdem.
 • Taksa klimatyczna płatna na miejscu w gotówce – 20 EUR za osobę
 • Dodatkowe ubezpieczenie – Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegóły informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyzesztuka.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT.

Rezygnacja

Możesz zrezygnować bezkosztowo do momentu otrzymania umowy od naszego touroperatora.

Umowę otrzymasz mailem po wpłaceniu zaliczki i potwierdzeniu realizacji wyprawy (termin podajemy w „płatnościach”). Po otrzymaniu umowy, ponosisz koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyzesztuka.pl

Rezerwacja

Rezerwację uznajemy za dokonaną po otrzymaniu zaliczki.

Jeśli udział biorą 2 osoby razem (lub więcej) prosimy wypełnić rezerwację dla każdego z osobna.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO NIP: 1231056797, wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2433, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Wypełnij zgłoszenie

Nie znaleziono żadnych pól.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights