Jak patrzeć na obrazy? Londyn dla początkujących

Home » Jak patrzeć na obrazy? Londyn dla początkujących
Wyprawa lotnicza: Warszawa – Londyn – Warszawa
Data: 16 – 20.12.2023 | sobota – środa
Długość: 5 dni, 4 noclegi
Cena od 5490 PLN dla 30 osób
Grupa minimalna 20 osób

Ekspert zaprasza

Wyprawach jesteśmy przekonani, że każdy może delektować się dziełami sztuki, i że aby emocjonować się wielkim malarstwem wcale nie jest wymagana ekspercka wiedza czy długoletnie doświadczenie. Doskonałą okazją do postawienia pierwszych kroków na drodze do znawstwa będzie grudniowy wyjazd „Jak patrzeć na obrazy? Londyn dla początkujących„.

W świątecznej atmosferze przystrojonego bożonarodzeniowo Londynu, uważnie przyjrzymy się światowej sławy arcydziełom z najważniejszych angielskich kolekcji, zdobywając narzędzia ułatwiające czytanie obrazów oraz odpowiedzenie sobie na pytanie: dlaczego to tak ważne dzieło?

W programie nie zabraknie także spaceru przez miasto, koncertu muzyki klasycznej oraz czasu na zakupy.

Czytanie sekretnego języka obrazów może stać się doskonałą zabawą, a także – jak pokazują doświadczenia Wypraw ze Sztuką – wielką życiową pasją, na której realizację nigdy nie jest za późno.

Zapraszamy do świątecznego Londynu!

Więcej o Wyprawie

Program w przygotowaniu

Dzień 1 sobota – 16 grudnia

Rano koło 5.30 spotkanie na lotnisku Chopina i wylot do Londynu
Zakwaterowanie w hotelu w centrum Londynu na cały pobyt

Już pierwszego dnia wybierzemy się do British Museum (Muzeum Brytyjskiego) – muzeum to posiada światowej klasy kolekcje dzieł sztuki i eksponatów.

Dzień 2,3,4 – niedziela, poniedziałek, wtorek – 17, 18, 19 grudnia

W przygotowaniu – zamierzamy wspólnie zwiedzić:

 • Muzeum Wiktorii i Alberta (Victoria & Albert Museum)
 • Galeria Narodowa (National Gallery)
 • Wystawa: Odkryj Liotarda I rodzinne śniadanie Laverne
 • Tate Britain
 • Wallace Collection
 • Katedra św. Pawła

W programie będą też londyńskie spacery, więc z pewnością zobaczymy wieżę zegarową Elisabeth Tower z Big Benem i budynki Parlamentu, Downing Street, Piccadilly Circus, Leicester Square, Trafalgar Square.

Zajrzymy w okolice Pałacu Buckingham, oficjalnej rezydencji brytyjskich władców i zerkniemy na Tower of London. W trakcie spaceru nad Tamizą, chętni znajdą czas na obejrzenie panoramy miasta z London Eye. Zajrzymy też na Oxford street i do odświętnie przystrojonego domu towarowego Harrods, by pomóc uzupełnić św. Mikołajowi podchoinkowe podarunki dla najbliższych.

Przewidujemy także dla chętnych wspólny muzyczny wieczór!

Dzień 5 – środa – 20 grudnia

Przedpołudnie we własnym zakresie lub wspólne zwiedzanie do godziny 14.30

15.00 Zbiórka i transfer na lotnisko
Około 22.00 przylot do Warszawy

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. wykład wprowadzający online Pawła Bienia
 2. opiekę merytoryczną Pawła Bienia w trakcie całego pobytu
 3. opiekę pilotki wycieczek Moniki Wałkowskiej
 4. przelot samolotem Warszawa Chopina-Londyn-Warszawa Chopina
 5. bagaż rejestrowany do 20 kg
 6. bagaż podręczny o maks. wym. 55x40x20 cm
 7. transfer autokarem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko
 8. 4-noclegi w pokojach 2-osobowych w 3-gwiazdkowym hotelu w Londynie
 9. 4 śniadania
 10. ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż
 11. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 20 – 30 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 20 osób
 • Wstępna cena dla grupy 30 os. – 5490 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 20 os. – 5810 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1890 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Opłata hotelowa 15 GBP
 • Przejazdy w Londynie realizowane komunikacją miejską – szczegóły zostaną przesłane w późniejszym terminie bezpośrednio do uczestników wyprawy.
 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów oraz komunikacja miejska . Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 190 GBP. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w funtach od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
 • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegółowych informacji udziela touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyzesztuka.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Płatności

 1. Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1000 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL – 1890 PLN. 
 2. Wysokość 2. raty jest zależna od wielkości grupy – prześlemy uczestnikom 16.112023
 3. Potwierdzenie wyprawy prześlemy mailowo do 20.10. 2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę.

 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT

Rezygnacja

Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem wyprawy, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyzesztuka.pl

Rezerwacja

Rezerwację uznajemy za dokonaną po otrzymaniu zaliczki.

Jeśli udział biorą 2 osoby razem (lub więcej) prosimy wypełnić rezerwację dla każdego z osobna.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO NIP: 1231056797, wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2433, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych oraz © Trustees of the British Museum CC BY-NC-SA 4.0)

W ramach Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na uniwersytetach Wrocławskim (2016) i Warszawskim (2018) ukończył z wyróżnieniem historię sztuki i kulturoznawstwo. Uhonorowany kilkunastoma nagrodami autor książki poetyckiej „Światłoczułość” (Łódź 2021) kilkudziesięciu tekstów popularno-naukowych, relacji z muzealnych podróży, programów towarzyszących wystawom, popularyzatorskich materiałów wideo i podcastów. Na co dzień adiunkt w Muzeum Narodowym w Warszawie, w latach 2016-2021 związany z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Regularnie publikuje teksty o malarstwie na portalu Niezłasztuka.net, prowadzi autorski cykl „Słuchanie obrazów” na łamach „Ruchu Muzycznego”, zaś w kwartalniku „Karkonosze” od siedmiu lat pisze o kulturze Sudetów Zachodnich. Wygłaszał wykłady na zaproszenie m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Muzeum Narodowego w Warszawie, warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Biur Wystaw Artystycznych i licznych fundacji. Miłość do sztuk pięknych i poezji łączy z pasją do muzyki, którą amatorsko uprawia, sięgając po skrzypce lub siadając przy fortepianie.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights