Królewski Madryt i Eskurial

Home » Królewski Madryt i Eskurial
Wyprawa lotnicza: Warszawa – Madryt – Warszawa
Data: 29.11 – 03.12.2023 | środa – niedziela
Długość: 5 dni, 4 noclegi
Cena
Grupa minimalna 20 osób

Ekspert zaprasza

Dla Wypraw ze Sztuką stolica Hiszpanii jest jedną z ulubionych destynacji. Niewiele jest miejsc, gdzie można spotkać takie nagromadzenie wspaniałych kolekcji sztuki, zabytków architektury oraz ciągle zmieniających się wystaw czasowych.

Tym razem uzupełnimy też naszą wyprawę o szczególne punkty programu poza Madrytem: Eskurial, wyjątkową w skali światowej rezydencję królewską oraz Dolinę Poległych, zadziwiający monument poświęcony ofiarom hiszpańskiej wojny domowej.

W Madrycie naszym celem będzie muzeum mieszczące hiszpańską kolekcję królewską, które otworzone zostało latem tego roku. Nie zabraknie też w naszym programie słynnych muzeów – Prado, Thyssen-Bornemisza oraz jednego z najważniejszych muzeów sztuki nowoczesnej, czyli Centrum Sztuki Królowej Zofii, gdzie w stałej ekspozycji znajduje się „Guernica” Picassa. Zajrzymy jednak i do mniej oczywistych miejsc m.in. do Muzeum Akademii San Fernando, kościoła św. Antoniego z malowidłami Francisca Goi oraz do muzeum hiszpańskiego impresjonisty Joaquína Sorolli.

Nie zabraknie też ekscytujących wystaw, będą to m.in. wielka wystawa Pabla Picassa omawiająca przełomowy okres jego kariery w 1906 roku, wystawa poświęcona kobietom artystkom oraz monografia włoskiego rzeźbiarza przełomu XIX i XX wieku Medardo Rosso.

Stolica Hiszpanii czeka na nasze odwiedziny.

Więcej o Wyprawie

Program

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. wykład wprowadzający online Przemysława Głowackiego
 2. opiekę merytoryczną Przemysława Głowackiego w trakcie całego pobytu
 3. opiekę pilotki wycieczek w trakcie pobytu
 4. przelot samolotem Warszawa Chopina-Madryt-Warszawa Chopina
 5. bagaż rejestrowany do 20 kg
 6. bagaż podręczny o maks. wym. 55x40x20 cm
 7. transfer autokarem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko
 8. autokar na całodniowy wyjazd poza Madryt
 9. 4-noclegi w pokojach 2-osobowych w 3-gwiazdkowym hotelu w Madrycie (okolice Puerta de Toledo)
 10. 4 śniadania
 11. ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż
 12. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 20 – 30 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 20 osób
 • Wstępna cena dla grupy 20 os. – 5410 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 25 os. – 5290 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1290 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Taksa klimatyczna – 18 EUR
 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 120 EUR. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w EUR od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
 • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegółowych informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyzesztuka.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Płatności

 1. Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1000 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL – 1290 PLN. 
 2. Wysokość 2. raty jest zależna od wielkości grupy – prześlemy uczestnikom 26.10.2023
 3. Potwierdzenie wyprawy prześlemy mailowo do 10.10. 2023. Jeśli do tego terminu nie zbierze się minimalna liczba uczestników, powiadomimy Cię o tym i niezwłocznie zwrócimy zaliczkę.

 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT

Rezygnacja

Po otrzymaniu maila z potwierdzeniem wyprawy, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyzesztuka.pl

Rezerwacja

Rezerwację uznajemy za dokonaną po otrzymaniu zaliczki.

WYPRAWA JEST POTWIERDZONA.
AKTUALNIE PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO NIP: 1231056797, wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2433, od którego – po potwierdzeniu wyprawy – otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Zgłoszenie na listę rezerwową

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights