Królewski Madryt na życzenie

Home » Królewski Madryt na życzenie
Wyprawa lotnicza: Warszawa – Madryt – Warszawa
Data: 10 – 15.04.2024 | środa – poniedziałek
Długość: 6 dni, 5 noclegów
Cena od 5940 PLN dla 30 osób
Grupa minimalna 25 osób

WYPRAWA POTWIERDZONA. LISTA REZERWOWA.

Ekspert zaprasza

Nasza niedawna wyprawa do stolicy Hiszpanii była bardzo udana i cieszyła się takim zainteresowaniem, że postanowiliśmy jak najszybciej tam powrócić. Wiosenny Madryt przyciąga swoimi zabytkami, a także niepowtarzalną atmosferą.

Na naszej wyprawie będzie okazja, aby zwiedzić miasto oraz jego muzea. W programie znajdą się wszystkie najważniejsze muzea: Prado, Thyssen-Bornemisza oraz Centrum Sztuki Królowej Zofii, gdzie w stałej ekspozycji można zobaczyć „Guernicę” Picassa. Zajrzymy też do rzadziej odwiedzanych miejsc m.in. Akademii Sztuk Pięknych San Fernando, Museo Sorolla oraz do kościoła San Antonio de la Florida z freskami Francisca Goi.

W zeszłym roku otworzone zostało w Madrycie nowe muzeum, które prezentuje najważniejsze dzieła z hiszpańskiej kolekcji królewskiej m.in. obrazy Tycjana, Caravaggia i Velázqueza. Wyjątkową atrakcją naszej wyprawy będzie jednodniowy wyjazd poza miasto, w czasie którego zwiedzimy rezydencję Filipa II Eskurial wraz z nekropolią królów hiszpańskich oraz pobliską Dolinę Poległych wybudowaną przez generała Franco.

Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji, w tym wystaw czasowych, które w Madrycie są zawsze na wysokim poziomie. Zapraszamy do wiosennej Hiszpanii wypełnionej sztuką i… flamenco.

Więcej o Wyprawie

Wstępny Program

Dzień 1

Poranny przylot z lotniska Chopina, transfer do hotelu w centrum miasta. Koncert flamenco dla zainteresowanych.

Dzień 2

Centrum Sztuki Królowej Zofii

Centrum Sztuki Królowej Zofii jest znane ze swojego zaangażowania w sztukę współczesną i awangardową. Głównym punktem muzeum jest słynna praca Pablo Picassa, „Guernica”, która jest wyjątkowym świadectwem sztuki politycznej i przemyśleń artysty na temat wojny i przemocy. To miejsce prezentuje także prace innych artystów hiszpańskich, takich jak Salvador Dalí i Joan Miró, oraz międzynarodowych ikon, w tym Fridy Kahlo i Wassily’ego Kandinsky’ego.

Muzeum Prado

Prado to jedno z najważniejszych muzeów sztuki na świecie, słynące z niezwykle bogatej kolekcji hiszpańskiej i europejskiej sztuki. Można tu podziwiać arcydzieła takich mistrzów jak Francisco Goya, Diego Velázquez, Hieronymus Bosch, El Greco i wielu innych. W muzeum znajdują się ikoniczne obrazy, takie jak „Las Meninas” Velázqueza czy „Tryptyk Ogrodu Namiętności” Boscha. To doskonałe miejsce do zrozumienia historii i ewolucji malarstwa od średniowiecza po sztukę nowożytną.

Dzień 3

Thyssen-Bornemisza

Muzeum Thyssen-Bornemisza jest znane ze swojej eklektycznej kolekcji, obejmującej dzieła od XIII wieku po sztukę współczesną. Można tu zobaczyć dzieła tak różnych artystów, jak Canaletto, Vincent van Gogh, Wassily Kandinsky, Salvador Dalí i inni. Obejrzymy tu zbiory malarstwa impresjonistycznego, ekspresjonistycznego i abstrakcyjnego.

Galería de las Colecciones Reales

Znana również jako Królewska Galeria Sztuki, prezentuje ważne dzieła sztuki gromadzone w kolekcji Królewskiej od XVI wieku zwłaszcza Karola I (Karola V, cesarza rzymskiego) i Filipa II. To muzeum jest częścią Królewskiego Pałacu w Madrycie.

Dzień 4

Wycieczka poza Madryt do Eskurialu

„Eskurial” to potoczna nazwa dla Real Monasterio de San Lorenzo de El Escorial, który jest kompleksem pałacowo-klasztornym położonym w miejscowości San Lorenzo de El Escorial, około 45 kilometrów od Madrytu. Eskurial to imponujący budynek, który został zbudowany w XVI wieku za panowania króla Filipa II i jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł architektonicznych tego okresu. Główne obiekty Eskurialu to: pałac królewski, klasztor, mauzoleum, a także biblioteka i archiwum.

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy,
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. opieka merytoryczna Przemysława Głowackiego oraz wykład wprowadzający online
 2. opiekę pilotki wycieczek w trakcie pobytu
 3. przelot samolotem Warszawa Chopina-Madryt-Warszawa Chopina
 4. bagaż rejestrowany do 20 kg
 5. bagaż podręczny o maks. wym. 55x40x20 cm
 6. transfer autokarem na trasie lotnisko – hotel – lotnisko
 7. autokar na całodniowy wyjazd poza Madryt
 8. 5 noclegów w pokojach 2-osobowych w 3-gwiazdkowym hotelu w Madrycie
 9. 5 śniadań
 10. ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż
 11. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 12. indywidualny zestaw słuchawkowy – tour guide

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 25 – 30 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 25 osób
 • Wstępna cena dla grupy 30 os. – 5940 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 25 os. – 6060 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1690 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Taksa klimatyczna i opłaty rezerwacyjne – 22 EUR
 • Bilety do muzeów, bilety komunikacyjne i do innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 160 EUR. Opłaty za wstępy do rezerwowanych obiektów zostaną zebrane w EUR od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona przed wyjazdem.
 • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegółowych informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO marcin@wyprawyzesztuka.pl
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Płatności

 1. Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1000 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego SGL – 1690 PLN. 
 2. Wyprawa potwierdzona
 3. Wysokość 2. i 3 raty jest zależna od wielkości grupy – prześlemy uczestnikom.

 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT

Rezygnacja

 • Do chwili mailowego potwierdzenia realizacji wyprawy, można bezkosztowo zrezygnować z udziału, tj. uzyskać natychmiastowy zwrot zaliczki. W tym celu, wyślij mail z rezygnacją na adres kontakt@wyprawyzesztuka.pl
 • Po potwierdzeniu realizacji wyprawy – otrzymasz je mailem od Wypraw ze Sztuką – rezygnując ponosisz koszty rezygnacji.
 • Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyzesztuka.pl

Lista rezerwowa

Prosimy nie dokonywać płatności.

Jeśli udział biorą 2 osoby razem (lub więcej) prosimy wypełnić rezerwację dla każdego z osobna.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO NIP: 1231056797, wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2433.

Po potwierdzeniu wyprawy, otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych, bloga artdone.pl oraz Wikipedia Commons

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights