Nowoczesność i sztuka estońska 1. połowy XX w.

Home » Nowoczesność i sztuka estońska 1. połowy XX w.
Wykład online
Data: 8 sierpnia 2024 | czwartek godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatny wykład online Nowoczesność i sztuka estońska 1. połowy XX w.

wprowadzenie do Wyprawy
Helsinki i Tallinn

Prowadzenie Przemysław Głowacki

Zarejestruj się na wykład online

Estońska sztuka międzywojnia

Wyprawy ze Sztuką to okazja zwiedzania znanych miejsc i najsłynniejszych muzeów, spotykania się z twórczością największych gwiazd sztuki.

Z drugiej strony proponujemy mniej turystyczne rejony i nie tak oczywiste cele.

Tak jest w przypadku wyprawy „Helsinki i Tallinn”, która będzie okazją do poznania fińskiej i estońskiej kultury. W tym drugim kraju jednym z najciekawszych artystycznie okresów były czasy międzywojnia. Estonia uzyskała wtedy niepodległość i kształtowała swoją tożsamość narodową.

Na gruncie sztuki artyści prowadzili dialog z nowoczesnymi wpływami i tworzyli prace, które swoim poziomem nie ustępują dokonaniom w innych krajach. Zapraszamy uczestników wyprawy oraz naszych sympatyków na wykład, który pokaże jak artyści Estonii unowocześnili swoją sztukę.

Przemysław Głowacki ARTDONE, Wyprawy ze Sztuką

Szczegóły techniczne

  • Prosimy o rejestrację powyżej
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom* oraz You Tube
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Oznacz tę wiadomość jako nie spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights