Vermeer po królewsku

Home » Vermeer po królewsku

Vermeer po królewsku

Wyprawa autokarowa: Antwerpia – Bruksela – Namur – Lille – Valenciennes – Amsterdam
Data: 29.04 – 5.05.2023 | Niedziela – Sobota
Długość: 7 dni, 6 noclegów
Grupa minimalna: 30 osób. WYPRAWA JEST POTWIERDZONA

Gwarantujemy bilety na wystawę w Rijksmuseum Vermeer

Zaproszenie od eksperta

Nasza propozycja na długi weekend majowy jest naprawdę wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii Wypraw ze Sztuką będziemy mieli okazję zwiedzić Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii.

Remont jednego z najważniejszych europejskich muzeów trwał blisko 11 lat, a teraz można podziwiać ponad 600 dzieł wielkich mistrzów w stałej jego kolekcji, a także obrazy specjalnie wypożyczone.

Podczas naszej podróży zatrzymamy się też w Brukseli, w tamtejszym równie królewskim muzeum. Jego częścią jest Muzeum Magritte’a, mieszczące największą na świecie kolekcję dzieł belgijskiego surrealisty, który przekształcił obraz poetycki w poemat plastyczny.

W pobliskim Namur zajrzymy do muzeum Félicien’a Ropsa, którego dzieła powstałe pod koniec XIX wieku szokują nawet współczesnych widzów.

Przekroczymy też granicę francuską, aby zwiedzić Lille i Valenciennes oraz tamtejsze Muzea Sztuk Pięknych. Nie zabraknie też fascynujących wystaw m.in. prekursorki abstrakcji Hilmy af KlintPieta Mondriana i jego kontynuatorów oraz jednego z najważniejszych amerykańskich rzeźbiarzy XX wieku Isamu Noguchiego. Perłą w naszej królewskiej wyprawie będzie wystawa poświęcona motywowi słońca w sztuce, na której obejrzeć będzie można „Impresję. Wschód słońca” Claude’a Moneta.

Zatrzymamy się również w Amsterdamie, aby chętni mogli obejrzeć najgłośniejszą wystawę tego roku, czyli blisko 30 dzieł Johannesa Vermeera. Dla tych, którzy już wystawę widzieli przygotujemy program alternatywny.

Więcej o Wyprawie

Program dzień po dniu

Stale aktualizowany program merytoryczny tej wyprawy
znajduje się na blogu Przemysława Głowackiego

artdone.pl

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
Zależy od od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. wykłady w trakcie podróży eksperta historyka sztuki Przemysława Głowackiego
 2. opiekę zawodowej pilotki
 3. transfery autokarem LUX z możliwością prezentacji multimedialnych podczas przejazdu na trasie Warszawa – Niemcy/Holandia/Belgia/Francja – Warszawa
 4. 2-kierowców na całej trasie przejazdu
 5. 6-noclegów w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych w pokojach 2-osobowych:
  • 1-nocleg w Osnabruck
  • 2-noclegi w Antwerpii
  • 1-nocleg w Lille
  • 1-nocleg w Valeciennes
  • 1-nocleg w Dortmundzie lub Hagen
 6. 6 śniadań
 7. podstawowe ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż). Ubezpieczenie nie obejmuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID
 8. opłaty drogowe oraz opłaty parkingowe
 9. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 30 – 40 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 30 osób
 • Wstępna cena dla grupy 40 os. – 5390 PLN
 • Wstępna cena dla grupy 30 os. – 5870 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1490 PLN

Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika. Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

Płatności

 • Zaliczka – do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1200 PLN + ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego 1490 PLN.  
 • Potwierdzenie realizacji wyprawy prześlemy mailowo do 28.02.2023. Jeśli wyprawa nie będzie realizowana, natychmiast po naszym mailu, otrzymasz zwrot zaliczki.
 • Wysokość 2. raty w zależy od liczby uczestników,. Prześlemy ją mailowo do 29.03.2023
 • Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 • Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

KOSZTY DODATKOWE

 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów, przejazdów na komunikację miejską. Wysokość opłat jest zależna od Twoich wyborów (wystaw i obiektów), a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 170 EUR.
 • Opłaty za wstępy do rezerwowanych muzeów oraz taksy klimatyczne, opłaty serwisowe zostaną zebrane w EUR i frankach  na początku wycieczki.
 • Istnieje możliwość rezerwacji posiłków przez pilota i zależy od ustaleń i zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona z uczestnikami przed wyjazdem.
 • Opłata turystyczna płatna na miejscu w gotówce – 22 EUR za osobę
 • Dopłata do pokoju SGL – 1490 PLN
 • Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegóły informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO
 • Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce. Szczegółowych informacji udziela nasz touroperator TRAVELIKO [marcin@wyprawyz.pl]
 • Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego (lub negatywnego testu PCR) jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT.

Rezygnacja

Możesz zrezygnować bezkosztowo do momentu otrzymania umowy od naszego touroperatora.

Umowę otrzymasz mailem po wpłaceniu zaliczki i potwierdzeniu realizacji wyprawy (termin podajemy w „płatnościach”). Po otrzymaniu umowy, ponosisz koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyz.pl

Rezerwacja

Wyprawa jest potwierdzona.
Po wpłaceniu zaliczki na konto naszego touroperatora, otrzymasz Umowę o świadczenie usług turystycznych. 

Jeśli chcesz mieć wgląd w Umowę już teraz, prosimy o kontakt na adres marcin@wyprawyzesztuka.pl

Wypełnij rezerwację

Nie znaleziono żadnych pól.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights