Pierwsza wystawa impresjonistów

Home » Pierwsza wystawa impresjonistów
Wykład online
Data: 26 marca 2024 | wtorek godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatny wykład online – wprowadzenie do Wyprawy ze Sztuką
Paryż. Wymyślając impresjonizm

Prowadzenie Przemysław Głowacki

Zarejestruj się na wykład online

Zaproszenie od eksperta

Dokładnie 150 lat temu zorganizowano w Paryżu wystawę, która przeszła do historii sztuki jako pierwsza wystawa impresjonistów.

Z tej okazji Musée d’Orsay oraz Galeria Narodowa w Waszyngtonie przygotowują wielką prezentację, która przedstawiać będzie życie artystyczne Paryża około roku 1874.

Będzie to główny punkt programu naszej najbliższej wyprawy do stolicy Francji.

Z okazji naszego wyjazdu zapraszamy na wykład online, na którym poznamy okoliczności zorganizowania wystawy w 1874 roku, obejrzymy, jakie dzieła były wtedy pokazywane i kto wziął w niej udział. Zapraszamy wszystkich uczestników wyprawy oraz naszych sympatyków.

Zapraszamy serdecznie,
Przemysław Głowacki ARTDONE, Wyprawy ze Sztuką

Szczegóły techniczne

  • Prosimy o rejestrację powyżej
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom* oraz You Tube
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Oznacz tę wiadomość jako nie spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Wideo z kanału YT Musee d’Orsay

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights