Tulipanowa wiosna Vermeera

Home » Tulipanowa wiosna Vermeera

ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

GWARANTUJEMY WEJŚCIE DO RIJKSMUSEUM – MAMY WYKUPIONE BILETY NA WYSTAWĘ „VERMEER

Wyprawa autokarowa: Warszawa – Osnabruck – Amsterdam – Aalsmeer – Delft – Lejda – Otterlo – Brunszwik – Warszawa
Data: 22 – 27 kwietnia 2023 | Sobota – Czwartek
Długość: 6 dni, 5 noclegów
Cena: od 4970 PLN
Grupa minimalna: 20 osób

Nasza kwietniowa wyprawa do Niderlandów to propozycja wyjazdu dla miłośników sztuki i natury, malarstwa i ogrodów, kolorów uchwyconych na płótnach mistrzów i wiosennej wspaniałości najsłynniejszych kwiatów Niderlandów – tulipanów… i nie tylko!

Jej dwoma najważniejszymi wydarzeniami będą: zwiedzanie wystawy Vermeera w Amsterdamie i zjawiskowych ogrodów Keukenhof w pełni tulipanowego sezonu. Autorka programu, Ewa Szachowska zaprasza:

Zaproszenie ekspertki

Vermeer w Rijksmuseum

Wystawa jest efektem współpracy Rijksmuseum i Mauritshuis w Hadze. Oprócz słynnej Mleczarki  i Uliczki znajdą się na niej arcydzieła Vermeera, takie jak Dziewczyna z perłą z muzeum Mauritshuis, Haga, Geograf  ze Städel Museum, Frankfurt nad Menem, Pisząca list z The National Gallery of Ireland, Dublin i Ważąca perły z The National Gallery of Art, Waszyngton. Wśród dzieł nigdy wcześniej nie pokazywanych publiczności w Holandii będzie nowo odrestaurowana Dziewczyna czytająca list z Gemäldegalerie Alte Meister w Dreźnie.

Vermeer w Delft

Johannes Vermeer (1632-1675) mieszkał i pracował w Delft. Dlatego też miejscowe Muzeum Prinsenhof równolegle z wystawą Vermeera w Rijksmuseum organizuje wystawę „Delft Vermeera”. Będzie to pierwsza w historii ekspozycja, która dogłębnie zbada kontekst kulturowo-historyczny, w którym kwitła twórczość Vermeera. Obok słynnej ceramiki, tkanin, materiałów archiwalnych i listów zobaczymy na niej dzieła współczesnych delfickich artystów.

Haga

Tak jak Vermeer pozostawał nieznanym artystą do XIX wieku, tak dopiero niedawno w pełni został odkryty jeszcze jeden enigmatyczny XVII wieczny malarski holenderski mistrz – Jacobus Vrel, którego wystawę obejrzymy w Mauritshuis w Hadze.

Tulipany

Holendrzy mówią, że wiosna zaczyna się w Keukenhof. Ten najsłynniejszy ogród Niderlandów otwierany jest wiosną tylko przez 8-9 tygodni.

Na obszarze ok. 32 hektarów, pod koronami starych drzew, wśród kwitnących bylin i krzewów, malowniczych stawów, fontann i dzieł sztuki współczesnej corocznie rozkwita ponad 7 milionów roślin cebulkowych: tulipanów, żonkili, narcyzów, hiacyntów i wielu innych gatunków, wśród których można poczuć się jak w raju.

Ogród Botaniczny w Lejdzie

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich miłośników ogrodów będzie również sesja zdjęciowa w jednym z tulipanowych gospodarstw i wizyta w miejscu, skąd tulipany wyruszyły na podbój Niderlandów czyli w najstarszym, założonym w 1590 roku holenderskim Ogrodzie Botanicznym w Lejdzie. To miejsce pielgrzymek wielu botaników i miłośników roślin, które na niewielkiej powierzchni kryje szereg atrakcji.

Najstarszą częścią Ogrodu jest tzw. Ogród Clusiusa, nazwany tak na cześć Carolusa Clusiusa, wybitnego botanika i pasjonata egzotycznych roślin. Clusius, uważany za jednego z ojców współczesnego ogrodnictwa, wsławił się badaniami nad uprawą tulipanów. 

To będzie najpiękniejsza wiosna Vermeera i tulipanów 
Zaprasza Ewa Szachowska

Kadry z Wyprawy…

Program dzień po dniu

Dzień 1 – sobota – 22 kwietnia

 • Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych – zbiórka w okolicy Pałacu Młodzieży – PKiN.
 • W drodze do Niderlandów zatrzymamy się w Poczdamie, gdzie obejrzymy zespół parkowo-pałacowy Sanssouci, wybudowany w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego, będący od 1990 na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Przejazd w okolice Osnabruck na nocleg. W trakcie podróży proponujemy Państwu wykłady wprowadzające w tematykę historii sztuki i ogrodów.

Dzień 2 – niedziela – 23 kwietnia

Amsterdam

 • Po śniadaniu wyruszymy do Amsterdamu na wystawę ‘Vermeer’.
 • Czeka nas także rejs po amsterdamskich kanałach, wizyta na targu kwiatowym, spacer wśród amsterdamskich ogrodów, placów i setek rowerzystów
 • Zwiedzanie Muzeum Tulipana
 • Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 3 – poniedziałek – 24 kwietnia

Aalsmeer

 • Dla chętnych wczesny ok. 6.00 wyjazd na najsłynniejszą europejską giełdę kwiatową w Aalsmeer. Powrót do hotelu na śniadanie.

Delft

 • Królewska Fabryka Porcelany – oprowadzanie
 • Spacer się po uroczym miasteczku, sprawdzimy jaki widok zainspirował Vermeera do namalowania jednego z najbardziej znanych dzieł: „Widok Delft”. Zajrzymy też do Oude Kerk gdzie znajduje się grobowiec malarza.
 • Prinsenhof – wystawa „Delft Vermeera”
 •  Zakwaterowanie w hotelu na kolejne 3 noce.

Keukenhof

Ogród z tulipanami i innymi roślinami cebulkowymi. Wiosenny ogród Keukenhof w Lisse to jedna z największych atrakcji Holandii. Od 70 lat, co roku odwiedzany przez tysiące turystów z całego świata, rozkwita wiosną ponad 7 milionami kwiatów cebulkowych – tulipanów, żonkili, narcyzów, hiacyntów i innych. To właśnie tutaj najlepiej wita się wiosnę.

Dla wszystkich wielbicieli ogrodów Keukenhof to również źródło inspiracji, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Keukenhof to również raj dla miłośników fotografowania i filmowania przyrody, a także dla wszystkich tych, którzy po prostu chcą przeżyć wiosnę w jej najpiękniejszej odsłonie.

Dzień 4 – wtorek – 25 kwietnia

Lejda

 • Ogród Botaniczny oraz/lub w jednym z muzeów:
 •          *Museum De Lakenhal
 •          *Rijksmuseum Boerhaave
 •          *Rijksmuseum Van Oudheden

Haga

 • Mauritshuis – niewielka lecz arcyciekawa wystawa „Jacobus Vrel”. Przez długi czas niektóre obrazy Vrela były przypisywane Johannesowi Vermeerowi. Na wystawie przedstawiona jest historia ponownego odkrycia Vrela w XIX i na początku XX wieku wraz z wyborem jego najlepszych prac. Wystawa jest tym ciekawsza, że „na świeżo” można porównać malarstwo obydwu wielkich malarzy – Vrela i Vermeera.
 • Wspólna kolacja
 • Powrót do hotelu

Dzień 5 – środa – 26 kwietnia

Otterlo

 • Kröller-Müller Museum – galerii sztuki oraz parku rzeźby mieszczących się na terenie holenderskiego parku narodowego De Hoge Veluwe.
 • Kolekcja muzeum obejmuje głównie zbiory sztuki z XIX i XX w. Muzeum jest znane z dużej kolekcji obrazów Vincenta van Gogha oraz zbiorów rzeźby nowoczesnej na wolnym powietrzu.

Osnabruck

 • Felix Nussbaum Haus – muzeum niemieckiego malarza surrealisty żydowskiego pochodzenia Felixa Nussbauma.
 • Ogród Botaniczny malowniczo położonego na terenie dawnych kamieniołomów wapienia. Kolekcja Ogrodu prezentuje różne zbiorowiska roślinne z całego świata. Ogród posiada również szklarnie Lowland Rainforest House z kolekcją ponad 800 gatunków roślin tropikalnych z dorzecza Amazonki.
 • Nocleg w centrum Brunszwiku.

Dzień 6 – czwartek – 27 kwietnia

Brunszwik

 • Zwiedzanie Herzog Anton Ulrich-Museum posiadającego jedną z najstarszych i największych kolekcji sztuki w Niemczech – m.in. obrazy Cranacha, Holbeina, van Dycka, Vermeera, Rubensa, Rembrandta.
 • Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego
 • Około południa wyjazd w drogę powrotną do Warszawy
 • Powrót do Warszawy około 23.00

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
i zależy od ustaleń zainteresowanej wyjazdem grupy oraz możliwych rezerwacji w muzeach.

Wszystkie Wyprawy ze Sztuką realizujemy z licencjonowanym biurem podróży

Zapraszamy!

Koszty

CENA ZAWIERA

 1. opieka merytoryczna ekspertki
 2. wykłady ekspertki w trakcie przejazdów
 3. opieka pilotki wycieczek z językiem holenderskim
 4. przejazd autokarem z możliwością wyświetlania prezentacji na trasie Warszawa – Osnabruck – Amsterdam – Aalsmeer – Delft – Keukenhof – Lejda – Otterlo – Brunszwik – Warszawa
 5. 2-kierowców na całej trasie przejazdu
 6. 5-noclegów w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych w pokojach 2-osobowych
 7. 5 śniadań w formie bufetu
 8. system audioguide dla każdego uczestnika
 9. ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż
 10. opłatę obligatoryjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Ubezpieczenie nie obejmuje ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia.

WSTĘPNE KOSZTY

 • Propozycja dla grupy ok. 25-40 osób
 • Wyprawa będzie realizowana po zebraniu minimalnej grupy 25 osób
 • Wstępna cena przy 40 os. – 4970 PLN
 • Wstępna cena przy 30 os. – 5480 PLN
 • Wstępna cena przy 25 os. – 5740 PLN
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 1270 PLN
 • Ostateczna cena wyjazdu zostanie skalkulowana dla zebranej grupy. Z pewnością większa grupa, obniża ostateczny koszt wyjazdu dla każdego uczestnika.

Dziękujemy za polecenia Znajomym naszych propozycji!

KOSZTY DODATKOWE

 • Bilety do muzeów i innych zwiedzanych obiektów. Wysokość opłat jest zależna od Państwa wyborów, a także od indywidualnych zniżek. Orientacyjnie około 180 euro. Opłaty za wstępy do rezerwowanych muzeów zostaną zebrane w EUR od chętnych na początku wycieczki.
 • Rezerwacja posiłków przez pilota zależy od zainteresowania taką opcją w grupie uczestników i zostanie ustalona z uczestnikami przed wyjazdem.
 • Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce.

Płatności

 1. Zaliczka jest płatna do 3. dni od wysłania rezerwacji – 1250 PLN+ ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego 1270 PLN.  Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników.
 2. Termin potwierdzenia wyprawy – informację prześlemy mailowo do 12.02.2023
 3. Termin 2. raty zależnej od wielkości grupy + płatność za wybrane bilety – 22.03.2023
 4. Kolejność wpłat decyduje o wpisaniu na listę uczestników
 5. Po zebraniu grupy zapisujemy na listę rezerwową

Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po wpłacie zaliczki.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TERMINOWE DOKONYWANIE WPŁAT.

Tę wyprawę realizujemy z licencjonowanym biurem podróży TRAVELIKO

Rezygnacja

Po mailowym potwierdzeniu wyjazdu, osoby rezygnujące ponoszą koszty rezygnacji. Wysokość kosztów rezygnacji będzie zależna od kosztów faktycznie poniesionych przez organizatorów.

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Prosimy pamiętać o wymogu posiadania ważnego paszportu covidowego jeśli w terminie wyprawy będą obowiązywać obostrzenia w danym kraju.

Ubezpieczenie

Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych oraz zachorowania na COVID lub kwarantanny w Polsce oraz wymaganych testów zwalniających z kwarantanny.

Informację o możliwości wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia otrzymasz wraz z przesłaną umową ok. 7-dni od  dnia otrzymania maila potwierdzającego zebranie grupy na wyprawę. W mailu z umową otrzymasz dokładną informację jeśli chodzi o koszty ubezpieczenia oraz datę do kiedy możesz wykupić dane ubezpieczenie.

Dodatkowych informacji udziela p. Marcin Wódka z biura turystycznego Traveliko marcin@wyprawyz.pl

Rezerwacje zamknięte

Wyprawa jest potwierdzona.

Powyższe zaproszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Program Wypraw ze Sztuką stanowi własność Akademii Kultury Sp. z o.o.. Wszelkie kopiowanie i powielanie tego materiału jest zabronione bez naszej zgody.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

Jestem pasjonatką historii sztuki – z wykształcenia i z zamiłowania. Zajmuję się edukacją przez sztukę i arteterapią zarówno od strony koncepcyjnej, jak i warsztatowej.

Ukończyłam także wydział ogrodniczy warszawskiej SGGW. Moją drugą pasją jest świat roślin, do którego często odwołuję się w czasie prowadzonych wykładów z historii sztuki, m.in. w serii wykładów: W ogrodzie sztuki,  tematycznie związanych z ogrodami i historią ilustracji botanicznej dla Fundacji Art Transfer.

Swoimi roślinnymi fascynacjami dzielę się także prowadząc warsztaty tematyczne i oprowadzania w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzę warsztaty, spotkania, wykłady i różnorodne działania edukacyjne wykorzystujące medium sztuki, dedykowane głównie dorosłym, szczególnie seniorom, także osobom z niepełnosprawnością i dzieciom.

Współpracowałam również z Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą przy projekcie Dojrzali Wspaniali, prowadziłam dla warszawskiej Zachęty oprowadzania botaniczne do wystawy Rhizopolis Joanny Rajkowskiej w 2021.

Podsumowując, działam na wielu polach: jako arteterapeutka, koordynatorka i autorka projektów edukacyjnych oraz od 2013 współpracowniczka Fundacji Art Transfer.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights