Arcydzieła Muzeum Prado

Home » Arcydzieła Muzeum Prado
Wykład online
Data: 26 listopada 2023 | niedziela godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatne spotkanie online

Arcydzieła Muzeum Prado

Niedziela – 26 listopada 2023 – godzina 20.00

Prowadzenie Przemysław Głowacki

To jest pierwszy wykład wprowadzający do Wyprawy ze Sztuką
Królewski Madryt i Eskurial

Zaproszenie od eksperta

Muzeum Prado to jedno z najważniejszych muzeów sztuki. Pod wieloma względami jest unikalne na skalę światową, a wynika to z kilku przyczyn. Przede wszystkim trzonem jego kolekcji są zbiory królów Hiszpanii, a wśród nich byli zapaleni kolekcjonerzy sprowadzających najlepsze malarstwo z Włoch i innych centrów artystycznych Europy.

Dlatego właśnie w Madrycie znajdziemy jedne z najlepszych obrazów takich malarzy jak Hieronim Bosch, Tycjan czy Peter Paul Rubens. Z drugiej strony Prado jest doskonałym miejscem, aby poznać malarstwo hiszpańskie, które szczególnie w XVII wieku przeżywało swój złoty okres. To tutaj znajdziemy najważniejsze obrazy takich artystów jak Diego Velázquez, Bartolomé Esteban Murillo czy Francisco de Zurbarán oraz tworzący już na początku epoki nowoczesnej Francisco Goya.

Wykład jest przygotowaniem do naszej listopadowej wyprawy Królewski Madryt i Eskurial. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników, ale jak zwykle zapraszamy też naszych sympatyków, którzy nie biorą udziału w wyprawie, a chcieliby się chociaż wirtualnie przenieść do Muzeum Prado. 

Zarejestruj się na wykład online

  • Wykład jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom*.
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Oznacz tę wiadomość jako nie spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Zdjęcia na licencji Creative Commons

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights