Artystki. Wystawa w Madrycie

Home » Artystki. Wystawa w Madrycie
Wykład online
Data: 28 listopada 2023 | wtorek godz. 20:00
Długość: ok. 75 minut
Cena: bezpłatnie
Zapisy poniżej

Zarejestruj się na wykład online

  • Wykład jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.
  • Po przesłaniu zgłoszenia otrzymasz w ciągu kilku minut automatyczny mail z linkiem do transmisji na platformie Zoom*.
  • Sprawdź w swojej poczcie foldery: Społeczności, Oferty, Spam. Oznacz tę wiadomość jako nie spam. Jeśli nie otrzymasz wiadomości, prosimy o informację na kontakt@wyprawyzesztuka.pl

Wyprawy ze Sztuką zapraszają na bezpłatne spotkanie online

Artystki. Wystawa w Madrycie

Wtorek – 28 listopada 2023 – godzina 20.00

Prowadzenie Przemysław Głowacki

To jest drugi wykład wprowadzający do Wyprawy ze Sztuką
Królewski Madryt i Eskurial

Zaproszenie od eksperta

Choć twórczość kobiet artystek przewracana jest już w historii sztuki od 50 lat, to dopiero ostatnio możemy się nią w pełni cieszyć w salach muzealnych i na specjalnie przygotowanych wystawach.

Jedną z największych i najciekawszych tego typu ekspozycji przygotowało obecnie madryckie Muzeum Thyssen-Bornemisza. Wystawę mamy w planie naszej wyprawy Królewski Madryt i Eskurial i aby się do niej przygotować zapraszamy na spotkanie online, na którym obejrzymy prace, które można oglądać w salach hiszpańskiego muzeum.

Obrazy i rzeźby przyjechały z kolekcji całego świata, w tym wiele z nich wypożyczono ze zbiorów prywatnych. Wystawa prezentuje prace wyłącznie kobiet, które tworzyły od końca XVI wieku do początków XX.

Serdecznie zapraszamy na wykład wszystkich uczestników naszej najbliższej wyprawy do Hiszpanii, a także innych sympatyków Wypraw ze Sztuką zainteresowanych tym tematem.

Zapraszamy serdecznie,
Wyprawy ze Sztuką

* Wykład odbywać się będzie na platformie Zoom. Prosimy o zainstalowanie wcześniej bezpłatnego programu – dostępny tu.

Zdjęcia na licencji Creative Commons

Jestem historykiem sztuki i edukatorem muzealnym. Od wielu lat zajmuję się popularyzacją wiedzy o sztuce. Jestem wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Ognisku Plastycznym w Grodzisku Mazowieckim.

Prowadzę cykl wykładów z historii sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie. Wiele lat pracowałem w Muzeum Narodowym w Warszawie pełniąc obowiązki zastępcy kierownika Działu Edukacji. Moją pasją jest zwiedzanie muzeów, prowadzę bloga poświęconego sztuce i wystawom artdone.pl.

Scroll to Top
Verified by MonsterInsights